rock and roll

za sve rockere

Početna stranicaPortailFAQPretražnikRegistracijaČlanstvoKorisničke grupeLogin

Share | 

Dream Theater

Go down 
Autor/icaPoruka
SixStepsOnTheMoon
Napredna bebica
Napredna bebica

Broj postova : 22
Registration date : 10.01.2007

PostajNaslov: Dream Theater   čet sij 18, 2007 1:16 am

Drem Theater je progressive metal band koji je formiran 1985 godine od strane 3 studenta prestizne Berklee College muzicke akademije u Bostonu.Tacnije formiran je od strane gitariste John Petrucci-ja,bassiste John Myung,i bubnjara Mike Portnoy [inache jedan od trenutno najjachih bubnjara za mene Smile ].Kevin Moore je bio prvi klavijaturista,a Chris Collins vokalista.Njihov prvi Afterlife Single, je izasao 1989 sa ovom postavom.Ime banda na ovom demo albumu je bilo Majesty a bila je inspiracija koju je bubnjar Mike Portnoy nasao u pjesmi Bastille Day od kutne progressive rock grupe RUSH.
Vec u Novembru 1989 dolazi do malih izmjena,Chris Collins napusta band zbog rada za drugim bendom,medjutim pridruzuje se vokalista Kevin James LaBrie,ovaj velicanstveni glas dolazi iz benda Winter Rose's i ostaje sve do danasnjih dana u postavi Dream Theater-a.
Njihov prvi album sa ovom postavom je realizovan 1992 godine Images and Words ,i danas se ubraja u jedne od NAJJACIH Progressive metal albuma.Posle ovog albuma bendu se pridruzuje drugi klavijaturista sjajni Jordan Rudess i konacno sa njim band u ovoj postavi svira i danas.
Dream Theater je izdao ukupno 8 studijskih albuma,sa mnostvom singlova i Live kompilacijama...inache njihovo zadnje ostvarenje SCORE Live Album sa Orkestrom je dobio sjajne pohvale i kritike od svih prestiznih sajtova progressive world muzike....
Svi clanovi Dream Theater-a kao izuzetno skolovani muzicari,pored svog ucesca u svom bendu,rade na mnogim drugim planovima sto se tice muzike...posebno mozemo naglasiti Liquid Tension Experiment instrumental/progressive metal band koji krase ova sjajna imena.
Textovi u pjesmama pisu svi chlanovi grupe i uglavnom se baziraju na Vjeri,Emocijama,Drustvu...kao izuzetan textopisac i jedan od junaka ovoga banda moze se izdvojiti gitarista John Petrucci.

I sta dodati na kraju? Band koji je za mene na mjestu broj 1 prvo zbog svoje sjajne muzike,koja je kompleksna,tehnicki inzvaredna [sjajni tehnicari][zato sto mozemo nac malo bendova danas sa ovakvom tehnikom sviranja],inspirativna,muzika koja ce pravog poznavaoca Progressive metal muzike ostaviti bez daha...: Cool

[PS. za pocetak vam preporucujem da nabavite Live Scenes from New York i uvjerite se koliko energije i kojim nacinom sviranja je ovaj iznvanredan band broj 1...mada uskoro cu ja postaviti neke albume... bounce ]

[Vrh] Go down
Korisnički profil

Dream Theater
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.